Kredīts pret automašīnas ķīlu

Iztēlojos gadījumu: man vajadzētu naudu, un man piederošās mantas, pret kurām var dabūt materiālos līdzekļus, ir vecmāmiņas gredzens un savs auto. Sentiments man droši vien liegtu pārdot gredzenu, un es dotu priekšroku automašīnai.

Tomēr, pie naudas var tikt ne tikai pārdodot, bet arī ieķīlājot. Šāds variants varētu noderēt, ja nepieciešams remontēt mājvietu, apmaksāt studiju tēriņus, kā arī apmierināt vēlmi pēc jaunas mašīnas, īpaši, ja kredīta summa ir tik liela, ka aizdevējs prasa pirmo iemaksu.

Lai gan ir kompānijas, kas manu veco auto ņemtu par pirmo iemaksu šādam lielākam kredītam, es droši vien vispirms izvēlētos neatkarīgu ekspertu, kurš novērtētu mašīnas cenu – vienkārši tā iemesla dēļ, ka ar ieinteresēto pusi nesaistīts cilvēks man šķistu uzticamāks. Automašīnas sākumcenu droši vien nebūtu iespējams dabūt, tātad savu laiku nokalpojušais auto tiktu novērtēts, ņemot vērā amortizāciju jeb nolietojumu. Šī summa tad būtu tā, ar kuru es varētu rēķināties kā pirmo iemaksu kredīta saņemšanai. Atkarībā no aizdevēja noteikumiem pirmā iemaksa procentuālā izteiksmē var būt krasi atšķirīga – līgumu noteikumi jāizvērtē, salīdzinot dažādu kreditoru piedāvājumus.

Pēc šiem soļiem tad arī sekotu pēdējās formalitātes, kas ļautu noformēt kredītu līdz galam – galvenais, jānodrošina uzrādīšanai maksātspējas pierādījuma dokumenti. Kad aizņēmums oficiāli noformēts, atliek cītīgi un laikā nomaksāt ikmēneša kredītmaksājumus.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.