Vai zini, kāda apjoma SMS kredīts ir atbilstošs Tev?

SMS kredīts ir viens no mūsdienās visvairāk reklamētajiem pakalpojumiem un tas ir pieejams teju jebkuram cilvēkam ar patstāvīgiem ienākumiem. Iespējams Tev pēkšņi ir nepieciešama papildus nauda un Tu apsver iespēju paņemt ātro kredītu. Ja Tev ir pieejams SMS kredīts pie kāda uzņēmuma, tad visdrīzāk tas Tev būs atkārtotais aizdevums un pieejamā kredīta summa būs diezgan liela. Kā šādā situācijā saprast, vai Tevi ienākumi ir pietiekami, lai ņemtu šādu aizdevumu?

Aprēķini paredzamos ienākumus

Nākamais solis ir pēc iespējas precīzāk aprēķināt izdevumus, kādi radīsies līdz tam laikam, kad būs jāatdod SMS kredīts. Arī tam vislabāk noderēs precīza tabula, kurā apkopt:

  • Tēriņus par pārtiku;
  • Transporta izmaksas;
  • Rēķinus par īri un citiem ikdienā izmantotajiem pakalpojumiem.

Lai būtu vieglāk saprast ikdienas tēriņu apmērus, ieteicams ieskatīties iepriekšējo mēnešu banku izrakstā. Tur būs iespēja izvērtēt, cik daudz no izdevumiem ir tiešām pamatoti, bet cik – spontāni pirkumi, no kuriem labāk izvairīties. Tāpat varēsi novērtēt, vai kādas izdevumu pozīcijas iespējams samazināt.

Izveido plānoto bilanci

Pēc tam ieteicams abas tabulas apvienot un izveidot ienākumu – izdevumu pārskatu jeb Tavu ikdienas finanšu bilanci. Novērtē, vai no ienākumiem atņemot neatliekamos tēriņus, Tev paliek brīvie līdzekļi, ar kuriem rīkoties pēc saviem ieskatiem. Ja šie brīvie līdzekļi pārsniedz Tevis iecerēto summu par kādu tiks ņemts SMS kredīts, tad teorētiski Tu šo aizņēmumu vari atļauties. Taču atceries, ka kopumā visām kredītsaistībām, tajā skaitā auto līzinga maksājumiem, ātrajam kredītam un hipotekārā aizdevuma ikmēneša maksājumam, nevajadzētu pārsniegt 30% no Taviem ienākumiem. Respektīvi, SMS kredītu 350 eiro apjomā Tu varēsi atļauties tad, ja Tev nav citu kredītsaistību un tuvākā mēneša laikā gaidāmi 700 eiro lieli ienākumi.

Aizņemies apdomīgi

Ir ļoti svarīgi aizņemties naudu apdomīgi, lai SMS kredīts neiedzītu vēl lielākās finanšu problēmās. Tāpēc pirms jebkuras aizņemšanās – ilgtermiņa vai īslaicīgās – veic rūpīgu savu aktuālo finanšu paradumu analīzi, lai redzētu, vai un cik lielu kredītu Tu vari konkrētajā brīdī atļauties. Tāpat apdomīgi izvēlies kredīta atmaksas termiņu, lai tā ietvaros būt iespējams atmaksāt pilnībā visu aizdevumu un nebūtu jāmaksā soda procenti.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.