Tuvāk par ekonomiku

Ar ekonomiku daudzi uzreiz saprot, ka tā ir uzņēmējdarbība vai kaut kāda veida saimnieciskā darbība, taču ekonomika sevī aptver daudz plašāku sfēru. Piemēram Ekonomika ir pasaulē, ekonomika ir kontinentā, kā arī katrā valstī vai savienībā un protams pilsētās un pašvaldībās.

Pašvaldību ekonomika, lielā mērā ir atkarīga arī no valsts ekonomikas, kas savukārt tiek ietekmēta no pasaules notikumiem, degvielas un citu resursu izmaksām.

Ekonomika ir kā zinātne, kas šajā vārdā ‘economics’ no angļu valodas arī nozīmē zinātne un ‘economy’ saimnieciskā darbība. Vislielākā ekonomikas problēma ir tā, ka resursi un pakalpojumi ir ierobežoti, taču vajadzība pēc precēm un pakalpojumiem ir neierobežota. Lai attīstītu ekonomikas attīstību, ir jāattīsta pirktspēja, kas savukārt ir jāmotivē ar GPL attīstību, kas parasti veicina pirktspēju, tālāk arī attīstot uzņēmējdarbību, kas veicina kopējo ekonomikas attīstību valstī un līdz ar to attīsta arī pasaules ekonomiku.

Vienīgais veids, kā tik ārā no ekonomiskajām problēmām ir attīstot uzņēmējdarbību, lauksaimniecību un rūpniecību. Tomēr ne tikai Latvija pašreiz ir nostādīta interesantā ekonomiskā situācijā, arī citas Eiropas valstis un ASV ir līdzīgā situācijā. Parāds ir uzaudzis tik liels, ka to fiziski vairs nav iespējams atmaksāt. Būtu nepieciešama revolūcija, lai šos parādus nodzēstu. Taču šāda ekonomiskās situācijas lāpīšana nenotiek pirmo reizi, tāpēc satraukumam nav pamata, jo nekas slikts jau nenotiks. Pašreiz ir tā, ka ekonomiskā situācija Latvijā mazliet attīstās, taču arvien vairāk ir jūtama sabiedrības sadalīšanās, jo pašreiz ir tā, ka ir liels turīgu cilvēku slānis un nu jau ne vidusmēra iedzīvotāju slānis, kas sastāda lielāko daļu valsts ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaitu, tie ir vāji nodrošināti iedzīvotāji, kas dzīvo no rokas mutē un kuriem ir problemātiski atļauties dažādus ārstu pakalpojumus, kā arī transportlīdzekļu un dzīvokļu komunālo maksājumu summa. Šis iedzīvotāju slānis arī ir tas, kurš balsta un kā teikt lāpa lielāko daļu valstī izveidoto ekonomisko robu.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.