Salīdzinām ātros kredītus ar tradicionālajiem aizdevumiem

Kādu laiku atpakaļ nepieciešamība aizņemties naudu no kredītiestādes cilvēkiem asociējās ar ilgu pieteikšanās procesu un neskaitāmu dokumentu aizpildīšanu. Tomēr, pateicoties tehnoloģiju un finanšu pasaules attīstībai, šobrīd pastāv vairākas alternatīvas tradicionālajiem kredītiem, kā viena no tām – iespēja paņemt ātros kredītus pie nebanku kredītdevējiem. Šo aizdevuma veidu nu jau piedāvā ļoti daudz un dažādi aizdevēji, turklāt jauni uzņēmumi šajā nozarē uzsāk darbu visu laiku, tādēļ, lai izvēlētos piemērotāko kreditoru, ir nepieciešams rūpīgi izvērtēt katru no piedāvājumiem.

Kas katram būtu jāzina, piesakoties ātrajam kredītam?

Brīdī, kad interneta meklētājā ierakstām atslēgvārdu “ātrais kredīts”, atveras neskaitāmi piedāvājumi no dažādiem uzņēmumiem, to vidū bieži parādās arī banku piedāvātie patēriņa kredīti, kuriem arī tagad var pieteikties internetā. Tas var padarīt izvēli par kredīta ņemšanu ļoti grūtu – kā saprast visu un izvēlēties piemērotāko lielajā piedāvājumu klāstā? Apskatīsim būtiskākos aspektus, kuru izanalizēšana un apsvēršana var palīdzēt pieņemt labāko lēmumu.

Pieteikšanās process

Birojos pieteikšanās process kredītam parasti prasa ilgu laiku, jo iekļauj tikšanos ar kredīta konsultantiem, kuri izvērtē kredītņēmēja piemērotību aizdevumam, kā arī dažādu dokumentu iesniegšanu un aizpildīšanu. Ātros kredītus iegūt ir krietni vienkāršāk un ātrāk, jo tiem var pieteikties internetā, aizpildot anketu un iesniedzot visu nepieciešamo informāciju par sevi. Pirms pieteikšanās anketas aizpildīšanas, lai pasargātu sevi no negodīga aizdevēja, būtu nepieciešams pārliecināties, ka:

  • Aizdevējam ir licence šādu pakalpojumu veikšanai;
  • Tam ir laba reputācija un atsauksmes no citiem klientiem.

Nepieciešamie dokumenti

Banku aizdevēji prasa kredītņēmējus iesniegt detalizētu informāciju savu ienākumu apliecināšanai (izziņa no VID, bankas konta pārskati un tamlīdzīgi), bet ātros kredītus nebanku aizdevēji izsniedz pārsvarā, balstoties tikai uz kredītņēmēja bankas konta izrakstu par pēdējiem mēnešiem un ne vienmēr tas tiek prasīts. Tāpat ātros kredītus izsniedz bez galvojuma vai ķīlas, kas principā ļauj ikvienam izmantot šī aizdevuma veida priekšrocības.

Aizdevuma lielums

Šis aspekts ir tas, kas lielākoties atšķir katru no kredīta veidiem. Banku aizdevēju noteiktais ilgais un sarežģītais kredīta pieteikšanās process ir saistīts ar to, ka banku piedāvātais aizdevums ir krietni lielāks nekā pie nebanku kreditoriem, kuri piedāvā ātros kredītus līdz 1500 eiro.

Aizdevuma atmaksas termiņš

Šis punkts ir saistīts ar iepriekšējo – bankas piedāvā kredītus gan ar lielāku pieejamo aizdevuma summu, gan līdz ar to arī ar lielāku tā atmaksas termiņu. Ātros kredītus būtu vēlams izmantot īstermiņa naudas problēmu risināšanai, jo to atmaksas termiņš parasti nepārsniedz dažus mēnešus.

Kā redzams, ātrie kredīti būtiski atšķiras no banku aizdevumiem, bet tas ir tādēļ, ka tie ir paredzēti pilnīgi dažādiem mērķiem, tādēļ būtiski atcerēties to, ka ātrajiem kredītiem ir ievērojami lielākas procentu likmes un tos nevajadzētu izmantot ilgtermiņa naudas problēmu risināšanai vai lielu pirkumu veikšanai, kur labāks risinājums var būt aizdevums bankā. Aizņemieties atbildīgi!

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.