Mīti un patiesība par īstermiņa aizdevumiem

NaudaViens no mītiem kurš uzreiz šķiet nedaudz neticams ir tāds, ka šie aizdevēji nepārbauda potenciālo klientu kredītvēsturi un maksātspēju. Šis mīts ir radies no tā, ka aizdevēji reklamē iespējas aizņemties arī ar sliktu kredītvēsturi un bez oficiālas darba vietas. Lai arī kredītu ir iespējams saņemt pie šādiem apstākļiem, tas ir retu un izmaksās vairāk. Aizdevējs izvērtē katra individuālo pieteikumu un izlemj vai aizdot, ja jums ir kādas nelielas problēmas, kas atspoguļojas kredītvēsturē, tad aizdevējs var lemt – atteikt, aizdot vai aizdot palielinot komisijas maksu. Arī ar darba vietu ir līdzīgi, ja jums nav darba, bet ir citi, pastāvīgi un pietiekoši, ienākumi, jums ir iespējas aizņemties. Vai aizdevējs pie šādiem apstākļiem tiešām aizdos ir atkarīgs no daudziem faktoriem, bet visi šie dati pavisam noteikti tiek rūpīgi pārbaudīti un izvērtēti.

Arī mīts par to, ka šādu aizdevumu soda procenti var izaugt, līdz neiedomājamām summām ir aplams. Šobrīd ir ar likumu noteikts, ka šie procenti nevar pārsniegt 100% no aizdevuma apmēra. Tātad, ja kredīts tika paņemts par 150 Eiro, tad kopējā summa ar procentiem nevar būt lielāka par 300 Eiro. Daudzi uzskata, ka no 100 Eiro ir iespējams izaudzēt vairāku tūkstošu lielus parādus, bet tā nav.

Kā redzat, šie ātrajiem kredītiem ir diezgan daudz mītu, kas ir izplatījušies mūsu sabiedrībā, bet tie nebūt nav patiesi. Lai arī daudzos ir kāds patiesības grauds, kopuma tie ir pārspīlēti un nepatiesi. Tāpēc aizņemties vajag apdomīgi un atbildīgi, bet izvairīties no šīm iespējām tikai dēļ dzirdētā no kādas tantiņas nevajadzētu.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.