Īpašības, kas piemīt veiksmīgam cilvēkam

TrūkumiIr cilvēki, kuri šķietams ir atraduši “veiksmes atslēgu” un kuru dzīves iet tikai augšup. Lai arī no malas tas izskatās vienkārši, veiksmīgi cilvēki savu stāvokli panāk ar nepārtrauktu darbu, tādēļ katrs veiksmes brīdis ir nopelnīts, nevis tāpat vien uzdāvināts.

Veiksmīgos cilvēkos galvenokārt ir novērojama nodošanās darbam. Viņi ar pilnu atdevi izpilda sev uzticēto un dara to ar aizrautību. Veiksmīgi cilvēki dara papildus darbu nepieciešamajam, un slinkums neietilpst šādu cilvēku ikdienā. Viņi nostāda sev mērķi, pēc tam darot visu iespējamo, lai to sasniegtu efektīvi un kvalitatīvi.

Svarīga ir arī pašdisciplīna – spēja sevi noteiktos daudzumos ierobežot, pilnveidot, veicināt sevis izaugsmi. Veiksmīgi cilvēki vispirms strādā paši ar sevi, attīsta savu gribasspēku, lai, nododoties jebkuram darbam, būtu paši sev lielākie motivētāji arī tad, kad neviens cits to nedarīs. Veiksmīgi cilvēki tic saviem spēkiem un ir pašpārliecināti, taču to nedrīkst sajaukt ar iedomību – viņi apzinās savas spējas un vērtību, nevis nepamatoti ceļ sevi uz pjedestāla. Pašpārliecinātība nozīmē uzticību savām spējām, kas savukārt tuvina cilvēku veiksmei.

Cilvēki, kuriem veiksme seko ik uz soļa, ir daudz pozitīvāki savos uzskatos par dzīvi. Viņu optimisms nākotnei kalpo arī kā motivācija. Ja cilvēks netic plānam par labāku nākotni, tad pastāv lielāka iespēja, ka viņš tā realizācijai pat neķersies klāt, turpretī pozitīvs skats parāda, par ko ir vērts cīnīties un kā to labāk darīt.

Veiksmīgi cilvēki spēj komunicēt, kas nozīmē prasmi sadarboties, rast vienotu valodu ar citiem un ne tikai dzirdēt citu teikto, bet tajā arī ieklausīties. Ja cilvēks spēj komunicēt, tad drīz vien seko arī apkārtējo uzticība un respekts, kā arī cilvēks var veidot savu turpmāko sadarbību dziļāk un tālāk.

Veiksmīgi cilvēki uzņemas atbildību par savu darbību, nostāda sev realizējamus mērķus, spēj pieņemt un veikt izmaiņas, izbauda ne tikai mērķi, bet arī procesu tā sasniegšanai. Galvenokārt veiksmīgi cilvēki nebaidās izgāzties, jo viņi spēj mācīties no kļūdām, neapstāties pie pirmā šķēršļa un sasniegt vēl labākus rezultātus turpmāk.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.