Par budžeta izveidošanu

Daži cilvēki vienkārši baidās no idejas par budžeta izveidošanu. Varbūt viņi labprātāk nezina, cik slikta ir viņu situācija, vai varbūt ideja par skaitļošanu tos atbaida.

Ja Jūs esat viens no tiem, kas tiešām nevēlas izveidot budžetu, ir pienācis laiks mainīt savu domāšanu. Budžets ir lielisks rīks, lai novērtētu Jūsu ģimenes tēriņu ieradumus, un, dažreiz vienkārši zinot, cik daudz Jūs esat iztērējis par sīkumiem, Jūs padomājat mazliet rūpīgāk, pirms Jūs veicat pirkumus.

Efektīvs mājsaimniecības budžets ne tikai ņem vērā visus rēķinus, ko mājsaimniecība uzkrāj, bet arī ņem vērā neparedzētus apstākļus, izklaides un ietaupījumus. Budžetam nevajadzētu būt tādam, kas pārtērē līdzekļus vai ko tik tikko var izpildīt. Ja tas tā ir, Jums vajadzētu mēģināt mainīt savu budžetu tā, lai Jums būtu zināma rīcības brīvība, ja rodas neparedzēti apstākļi.

Ir svarīgi plānot labu mājsaimniecības budžetu, kas ņems vērā situācijas, ko Jūs, iespējams, negaidāt. Tās var ietvert atlaišanu no darba vai saslimšanu. Viena no pirmajām lietām, ko ikvienam, kurš nevēlas galu galā paļauties uz kredītiem, vajadzētu darīt, ir atlikt noteiktu naudas summu uzkrājumiem ik mēnesi. Ir ieteicams uztvert ietaupījumus kā rēķinu, kas jāsedz katru mēnesi, tāpat kā citi Jūsu rēķini. Tādā veidā, Jums būs nauda, ko atlikt nebaltām dienām. Ir ieteicams izveidot iekrājumus vismaz sešu mēnešu ienākumu apmērā, ja Jūs vēlaties patiešām sagatavoties nākotnei.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.