Sāciet budžetu

Uz papīra lapas veidojiet sarakstu ar Jūsu finansiālajām saistībām, sākot ar izdevumiem, kas Jums ir jāsedz mēneša sākumā, prioritārā secībā. Piemēram, ja Jūsu īres maksājums ir jāveic pirmajā mēneša dienā, uzskaitiet to vispirms, pēc tam pierakstot pārējos svarīgos izdevumus pēc prioritātes. Kad Jūs esat izveidojuši sarakstu ar galvenajiem izdevumiem, bet tie pārsniedz Jūsu ienākumus, pārejiet uz nākamo soli.

Sāciet samazināt izdevumus

Trūkumi

Jūsu nākamais solis būs pārskatīt visas izdevumu kategorijas un novērtēt, kur Jūs tērējat pārāk daudz naudas, un sākt samazināt tēriņus. Ja Jūsu izklaides izdevumi mēnesī ir 80 €, Jūs varat tos samazināt vēl vairāk.  Meklējiet pārmērīgas izmaksas, piemēram, vakariņas restorānos, nevajadzīgu pārtiku vai citus izdevumus, kas nav nepieciešami. Turpiniet samazināt izdevumus, līdz Jūsu ienākumi pārsniedz izdevumus. Jūsu mērķis ir tērēt mazāk, nekā Jūs nopelnāt.

Informācija, ko Jūs ievāksiet, ļaus Jums izveidot savu budžetu

Mēs visi pērkam daudz sīkumu, jo mēs domājam, ka tie mums ir nepieciešami. Kad Jūs esat papildinājis savu piezīmju blociņu visu mēnesi, izveidojiet sarakstu ar top 10 lietām, ko Jūs iegādājāties mēnesī, kas bija vēlme, nevis nepieciešamība. Tās var būt dažādas lietas, piemēram, saldējums, žurnāls, saldumi, drēbes, kafija, došanās uz vakariņām, grāmata u.c.

Tagad Jums ir nepieciešams novērtēt šo sarakstu atbilstoši līmenim, kāda nozīme katrai precei ir Jums. Dažām būs zema nozīme, tādēļ Jums to nepavisam nepietrūktu un citām būs liela nozīme, t.i., ja Jums to nebūtu, Jums to pietrūktu.

Tagad Jums ir nepieciešams izlemt, kādas lietas Jūs vēlaties saglabāt savā budžetā – tās būs tās, kas ir vissvarīgākās Jums. Jums būs nepieciešams arī pārliecināties, ka tās iederas Jūsu budžetā. Un tās, kas neiekļaujas galīgajā sarakstā, būs lietas, ko Jūs pērkat tikai reizēm, ja Jums ir papildus nauda.

Tas ir lielisks veids, kā izsekot Jūsu ikdienas tēriņiem un uzzināt, kādi materiālie priekšmeti ir patiesi svarīgi Jums. Un tas ir lielisks veids, kā sākt veidot budžetu.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.