Kā ietaupīt naudu

Kad Jūs mēģināt samazināt budžeta izdevumus, Jums veiksies labāk, ja Jūs nospraudīsiet sev skaidrus mērķus. Nelieli soļi ir labs plāns iesākumam, lai nepieciešamās izmaiņas notiktu bez liekām raizēm. Galu galā, Jūs varēsiet redzēt būtiskas izmaiņas, ja Jūs pieturēsieties pie iepriekš sastādīta plāna. Pozitīvas finanšu izmaiņas varētu beidzot padarīt Jūs mazāk atkarīgus no ātrajiem kredītiem un produktīvāk kontrolēt parādus. Daudz lētāk ir būt atkarīgam no savām finansēm dažādu izdevumu, pat neparedzēto izdevumu segšanai.

Samazinot dažādu kredītu izmantošanu, Jūs ietaupīsiet ievērojamu naudas summu ilgtermiņā. Procentu maksājumi vien iztērē lielāku daļu Jūsu ienākumu, nekā Jums, iespējams, liekas. Ja Jūs sekojat līdzi Jūsu ikmēneša izdevumu pārskatiem un pievēršat uzmanību tam, cik daudz Jūsu kredīta maksājumi patiesībā atmaksā kredīta summu un cik sedz tikai kredīta procentus procenti, Jūs zināt, cik destruktīvi ir kredīta procenti ilgtermiņā. Jūs, iespējams, nevarat pavisam atteikties no šiem kredītiem uzreiz, bet, ja Jūs izveidojat pārvaldāmu plānu un pieturaties pie tā, Jūs galu galā sasniegsiet savu mērķi. Meklējiet uzticamus ātros kredītus. Kredīta problēmas ierobežo pieejamo palīdzību avārijas gadījumos. Ja tā notiek ar Jums, veiciet pētījumu, lai atrastu labāko risinājumu Jūsu situācijai. Lietojot alternatīvu naudas avotu, izņemiet pēc iespējas mazāku summu, lai to būtu vieglāk atmaksāt.

Izmaksām, ko Jūs samazināt, ir jābūt saprātīgām. Jūs nevarat samazināt pārtikas budžetu uz pusi tikai tāpēc, ka tas ir vieglākais, ko kontrolēt. Ja Jūs parasti tērējat ap € 200 savas ģimenes uzturēšanai, nemēģiniet to uzreiz samazināt līdz € 100. Jums būs nepieciešams mainīt gan iepirkšanās, gan gatavošanas paradumus. Jūs pavadīsiet vairāk laika iepērkoties un meklējot labākās cenas, bet tas galu galā kļūs vieglāk. Jūs drīz uzzināsiet, kuri veikali piedāvā zemākās cenas atsevišķām lietām. Sākumā mēģiniet ietaupīt apmēram € 50 no Jūsu ikmēneša pārtikas izmaksām. Izpētiet sava pieliekamā un saldētavas saturu, lai neiegādātos lietas, kas Jums jau ir. Izveidojiet iknedēļas maltīšu plānu un atbilstošu pārtikas preču sarakstu. Ierobežojiet savu iepirkšanos ar šo sarakstu, lai pieturētos pie sava budžeta plāna.

Veiciet sasniedzamas izmaiņas. Jūs neko nesasniegsiet, ja nevarēsiet veikt nepieciešamās izmaiņas. Ir daudz vieglāk uzturēt pozitīvāku attieksmi pret budžeta izmaiņām, kad tās tiek veiktas soli pa solim. Ģimenē ar bērniem var būt grūti pilnībā mainīt ēšanas paradumus un gatavošanu vienā dienā.

Galu galā, Jūs redzēsiet rezultātus. Nauda, kas Jums nepieciešama no ātrā kredīta jau būs Jūsu kontā. Jums nebūs vajadzības pieteikties vēl vienam kredītam vai pagarināt esošo. Jums būs nauda, lai sāktu risināt problēmas. Koncentrējieties uz procentu parādu, lai veiktu lielāku atšķirību kopumā. Tā kā finanšu izmaksas sāks samazināties, Jums būs vēl vairāk savas naudas, lai tiktu galā ar visiem izdevumiem, kas Jums var rasties.

Tā būs jauka sajūta, kad Jūs kļūsiet finansiāli neatkarīgi. Ātri naudas pakalpojumi, piemēram, lombardi un ātro kredītu aizdevēji sniedz palīdzību, bet personīgie iekrājumi to dara bez maksas, ja neskaita pirmo kredītu bez procentu maksas.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.